Advertisement
Advertisement

Advertisement
Advertisement
A szakképzés helyzetéről tanácskozott a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület Nyomtatás E-mail
Írta: Bácskai Gergely   
2011. március 25.

ImageA Gróf Széchenyi István Szakközépiskolában tartotta közgyűlését a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület. A téma ezúttal az érettségi utáni szakképzés múltja, jelene és jövője volt. Vass Rezső, a Széchenyi igazgatója elmondta, hogy a vállalkozásokkal, cégekkel egyeztetve speciális tananyagokkal egészítik ki az oktatást annak érdekében, hogy a diákok meg tudjanak felelni a munkaerőpiac által támasztott követelményeknek.

 

Az ülés megnyitóján dr. Cser-Palkovics András, a a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület elnöke elmondta, hogy ketten kérték felvételüket az egyesületbe. A szervezet ezt követően egyhangúlag választotta tagjai közé Lovranics Józsefet, a Lánczos Kornél Reálgimnázium igazgatóját és Bozai István városgondnokot.

Ezt követően Vass Rezső, a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola igazgatója ismertette a szakképzési trendeket egészen az 1930-as évektől napjainkig. Az igazgató elmondta, hogy a város egyik legrégebbi technikumaként jelentős tapasztalatokat gyűjtöttek a szakképzésről.

„A mostani időszakban is a legkorszerűbb technológiák oktatására készültünk fel minden szakmacsoportban. A gépészetnél a gépgyártástechnológia mellett a gépipari mérnökasszisztens képzést és az automatizálási mechatronikai képzést is bevezettük, de van speciális orvoselektronikai oktatásunk és különböző informatikai képzéseink is vannak.” - tette hozzá az igazgató, aki kiemelte, hogy tapasztalataikat szeretnék megosztani a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület tagjaival is.

Image
.

„Az egyesület tagjai között sok vállalkozó van, nekünk pedig alapvető célunk, hogy szoros kapcsolat legyen az oktatás és a vállalkozói szféra között, mert így tudunk az igényeiknek megfelelő képzést biztosítani.” - mondta.

A közgyűlésen egy kérdőívet is kitöltöttek a a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület tagjai. Többek között arról kérdezték őket, hogy megéri-e a vállalkozóknak tanulószerződéssel foglalkoztatni a diákokat, hogy milyen legyen az elmélet és a gyakorlat aránya a szakiskolai képzésben és hogy elégedettek-e a jelenlegi átképzési rendszerrel?

Hozzászólások
Hozzászólást csupán a bejegyzett felhasználó tehet hozzá!

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
< Előző   Következő >