Ma Vencel névnap van.
2025. 09. 28., vasárnap
Székesfehérvár most: 16°C, borús égbolt

Cristiano Ronaldo a FIFA Puskás-díj első kitüntetettje

Cristiano Ronaldo a FIFA Puskás-díj első kitüntetettje! A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség zürichi gáláján George Weah és Puskás Ferencné hirdette ki a több mint ötmillió szavazó véleménye nyomán kialakult végeredményt: a tíz valóban pazar gól közül, a portugál Cristiano Ronaldo találatára szavaztak a legtöbben. Az élet, pazar forgatókönyvet írt: a magyar Arancsapat kapitányáról, a Real Madrid történetének elsőszámú gólvágójáról elnevezett díjat a jelen Real Madridjának elsőszámú csillaga kapta!

A FIFA Puskás-díj alapításáról ősszel Felcsúton, a Videoton FC technikai központjában, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémián írt alá szerződést Sepp Blatter. A világfutball első embere akkor, személyesen hívta meg az Akadémia küldöttségét amelynek tagjai: dr. Orbán Viktor, a Puskás Akadémia alapítója, dr. Mezey György, a Szakmai Irányító Testület elnöke, Mészáros Lőrinc kuratóriumi elnök, Jakab János technikai igazgató és Szöllősi György kommunikációs igazgató. A Puskás-díj ötletgazdája, dr. Csorba István már nem élhette meg a jeles eseményt, de a lánya, Csorba Enikő részt vett a díjátadó gálán. A FIFA Puskás-díj 2009-es sorrendje: 1. Cristiano Ronaldo 17,68% 2. Andres Iniesta 15,64% 3. Grafite 13,39% 4. Eliran Atar 13,36% 5. Fernando Torres 9,44% 6. Nilmar 8,71% 7. Michael Essien 7,85% 8. Luis Angel Landin 7,30% 9. Emmanuel Adebayor 4,04% 10. Katlego Mphela 2,59%

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.