Ma Amália névnap van.
2025. 10. 07., kedd
Székesfehérvár most: 12°C, kevés felhő

Újra van fűtés a Vásárhelyi úti lakótelepen

Csütörtökön, este 9 óra után sikerült megállapodásra jutnia az önkormányzat távhőszolgáltató cégének, a Széphő Zrt-nek a Stopping Hungária Kft.-vel, így már az esti órákban újraindult a fűtés a Vásárhelyi úti lakótelep 330 lakásában. – kaptunk tájékoztatást Székesfehérvár Megyei Jogú Város jegyzőjétől. A megállapodás részleteiről ma, 10 órakor országos sajtótájékoztatón számol be Dr. Bóka Viktor jegyző és Székesfehérvár polgármestere.

Mint korábban beszámoltunk róla, a szolgáltató hétfőn állította le a fűtést a Vásárhelyi úti lakótelep 330 lakásában, „a lakók által felhalmozott tartozások miatt”. Az ott élők birtokvédelmi kérelmet nyújtottak be a város jegyzőjéhez, aki háromnapos határidővel hatósági határozatban kötelezte a kazánok tulajdonosát, a Stopping Hungária Kft.-t. a szolgáltatás visszaállítására. A lakótelepen nem először szüneteltette a fűtést a szolgáltató: októberben rövid időre leállt a hőszolgáltatással, csak temperáló fűtést biztosított.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.