Ma Györgyi névnap van.
2026. 05. 10., vasárnap
Székesfehérvár most: 22°C, erős felhőzet

Zichy ligeti dallamok a Tabulatúra Régizene Együttessel

Vasárnap este a Tabulatúra Régizene Együttes varázsolt kellemes hangulatot a Zichy ligetbe. A zenekar a reneszánsz és a korabarokk, valamint a történelmi Magyarország területén valaha elterjedt magyar vonatkozású zenét játszik. Kiemelt fontosságot tulajdonítanak történelmi múltunk zenei emlékeinek, ezért historikus hangszereken, korhű hangszerelésben játszanak.

A Zichy ligeti koncertek este hatkor kezdődnek, azonban már délután öt órától kellemes hangulatot varázsol a „füredi verklis” a parkban. A koncertek természetesen idén is ingyenesek köszönhetően a város önkormányzatának. Négy éve a Gárdonyi Géza Művelődési Ház szervezi a Zichy ligeti nyári koncerteket. Előtte augusztus minden vasárnap estéjén fúvóskoncertek voltak a ligetben, melyből több zenei műfajt felvonultató sorozat nőtte ki magát. Az egész nyarat átfogó kínálatban az idén kilenc vasárnapi és egy extra, szombati előadást állítottak össze.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.