Ma Ferenc névnap van.
2026. 05. 11., hétfő
Székesfehérvár most: 16°C, kevés felhő

Kormánypárti módosítás az ingatlanadóhoz

A forgalmi érték mellett továbbra is adóztathatják az önkormányzatok az ingatlanokat alapterület alapján, a törvényben meghatározott maximumokat az önkormányzatoknak nem kötelező kihasználniuk – erre tett javaslatot a jövő évi adótörvény-javaslat módosításaként hat kormánypárti képviselő – a módosítás az Országgyűlés honlapján jelent meg.

A hat képviselő: Habis László (KDNP), valamint a fideszes Kósa Lajos, Borkai Zsolt, Cser-Palkovics András, Szalay Fernc és Láng Zsolt. A helyi adótörvény úgy változik, hogy az ingatlan forgalmi értéke alatt az illetéktörvény alapján megállapított forgalmi értéket kell alapul venni, és ennek 3 százaléka az adó maximuma. A hasznos alapterület alapján jövőre épületnél 1.658 forint, míg teleknél 301 forint a négyzetméterenkénti éves adó felső határa. A képviselők arra hivatkoznak javaslatuk indoklásában, hogy mivel az önkormányzatok a helyi viszonyoknak megfelelően vethetik ki az adót, nem szükséges a felső adómértéket alkalmazni. Az épület funkciója szerint is változhat az adó, így más lehet a lakásra, mint például a garázsra vagy az üzletre. A javaslat szerint az egy helyrajzi számon lévő épületek hasznos alapterületét összesíteni kell. Kapcsolódó link:http://www.parlament.hu/irom39/04662/04662-0011.pdf

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.