Ma Szervác névnap van.
2026. 05. 13., szerda
Székesfehérvár most: 18°C, borús égbolt

Befejeződött a Velencei-tó vízpótlása – újra használható a kerékpárút

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE A Velencei-tó vízszintje a vízpótlás kezdete óta 11 cm-t emelkedett, jelenleg 145 centimétert mutat az agárdi vízmérce. A vízpótlás során összesen 4,7 millió m3 vizet eresztettek le pátkai és a zámolyi tározókból, melynek köszönhetően a Velencei-tó vízszintjét sikerült a szabályozási sávba emelni, így biztosítva a szezon kezdetére a megfelelő vízszintet. A teljes zsilipzárás a héten történt meg.

A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság 2012. április 3-án kezdte meg a Velencei-tó vízpótlását. A vízpótlásra a Pátkai- és Zámolyi-tározók vízkészletéből került sor, annak érdekében, hogy biztosítsa az idegenforgalmi idényben a megfelelő vízmennyiséget és vízminőséget a Velencei-tóban. Kérdés esetén Tóth Sándor műszaki igazgatóhelyettes a 36/20/579-8386-as, Falusy Ferenc tófelügyelőség-vezető, 36/20/578-1805-as számon áll rendelkezésükre.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.