Ma Zsófia névnap van.
2026. 05. 15., péntek
Székesfehérvár most: 12°C, borús égbolt

Hiányzott az igazi extra teljesítmény Jászberény – Alba 75-70

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE Rossz kezdés, jó folytatás – majd újabb fordulat. Ez volt a forgatókönyv számunkra, a végén nem tudtunk másodszor is fordítani, kikaptunk Jászberényben. TOP COP Security Jászberényi KSE – Alba Fehérvár 75-70 (19-20, 9-15, 26-18, 21-17) Jászberény: Rakics 24/12, Soós -, Markovics 15, Dramicsanin 16, Horti 5. Csere: Mladenovics 3/3, Török 6, Szabó 6/6, Varga . Edző: Földi Sándor. Alba: Moore 12/3, Wood 5, Hollis 10/6, Szabó Zs. 11/3, Keller Á. 9. Csere: Medve 8/6, Juhos 2, Bódi 3/3, Lekli 8, Supola 2. Edző: Braniszlav Dzunics.

Már nem is volt sok hátra az első negyedből, amikor tíz fölé nőtt a hazaiak előnye – ehhez képest az első kisszünetre már mi mehettünk vezetéssel. A nyolc pontot szerző Medve vezérletével az első és a második negyed fordulóján majdnem huszat vert ellenfelére az Alba, és amikor már nekünk volt kilencpontos a vezetésünk, úgy tűnt, kézben a meccs. De a második félidő első négy perce kosárínséget hozott, csak büntetőből sikerült betalálni párszor, közben a három szerb légiós a Jászberényben igazi vezérként ismét fordított egyet a meccs menetén. És éppen a vezéregyéniség volt, aki nálunk hiányzott. Moore gyenge első két negyed után valamelyest feljavult, de sem ő, sem más nem tudott stabilan jól teljesíteni, így már csak megközelíteni sikerült a Jászberényt. Az utolsó negyedben mínusz tízről még visszakapaszkodtunk, de már nem értük utol az előnyével jól sáfárkodó hazai csapatot. Sajnos elmondható, hogy a külföldiek ezúttal a másik oldalon voltak nyerő emberek… A vereség ellenére még vezeti a táblázatot az Alba Fehérvár, miután a Kaposvár is kikapott a fordulóban.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.