Ma Ivó névnap van.
2026. 05. 19., kedd
Székesfehérvár most: 21°C, szórványos felhőzet

Javított az Alba a KTE ellen

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE Három vereség után újra sikerült legyőznie a már-már mumussá vált KTE csapatát a férfi kosárlabda NB I középszakaszában az Alba Fehérvárnak. A címvédő alakulat 86-70 -re verte egyik legfőbb közvetlen riválisát, így megőrizte esélyét arra, hogy a legjobb 4-ből kezdje a rájátszást.

Az Alba kezdett jobban, ám pár perc után már inkább a vendégek vezettek pár ponttal. A negyed hajrájában újra az Alba tartott előrébb, s végül sikerült elhúznia kicsit ellenfelétől. A folytatásban már csak kapaszkodott a Kecskemét, de nem került közel a fehérváriakhoz, félidőben éppen 15 pont volt a két csapat között. A második két negyedben sem változott semmi, egyszer ugyan 3 pontnyira felzárkózott az Ivkovics-gárda, de a hajrában a házigazdák magabiztosan játszva tisztes távban tartották a KTE-t, s végül a 22 pontos Barone és a 18 egységig jutó Humphrey vezérletével magabiztosan, 86-70 -re behúzták a fontos győzelmet, s talán megfelelő önbizalommal várhatják a szombati szolnoki rangadót.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.