Ma Bence névnap van.
2026. 08. 23., vasárnap
Székesfehérvár most: 20°C, borús égbolt

Fésüs Irén kapta a díjat

A Magyar Tudományos Akadémia dísztermében adta át a Magyar Diáksport Szövetség azokat az elismeréseket, amelyekkel a diákolimpikonok pártfogóit jutalmazták. Fejér megyéből a díjat Fésüs Irén röplabda szakedző, a Felsővárosi Általános Iskola testnevelő tanára kapta. A sokszoros magyar válogatott röplabdázó évek óta elhivatott ezen csapatsport népszerűsítésében, s első számú feladatának az utánpótlás-nevelést tekinti.

A Magyar Diáksport Szövetség a 2015/2016. tanévi Diákolimpián nyújtott teljesítményükért 15 általános és középiskolát, 20 testnevelő tanárt, valamint 3 rendezőt tüntetett ki. A nagyszabású díjkiosztóra tegnap került sor a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében, ahol az elismeréseket Balogh Gábor, az MDSZ elnöke, valamint Sárfalvi Péter, a nemzeti utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár adta át. Az eseményen megyénként egy-egy olyan testnevelő tanárt méltattak és jutalmaztak, akik az adott tanévben kiemelkedő eredményt értek el versenyzőikkel. Fejér megyéből Fésüs Irént díjazták, aki a Felsővárosi Általános Iskola pedagógusaként a röplabda versenysport népszerűsítésének élharcosa.
A sokszoros magyar válogatott röplabdázó-szakedző évek óta első számú feladatának tekinti ennek a csapatsportnak az oktatását, az utánpótlás nevelését, a fiú és a lány csapatok versenyeztetését. A professzionális munka eredményeként az elmúlt évek során több korcsoportban bejutottak már a diákolimpia döntőjébe, míg az elmúlt tanévben az 5-6. osztályos és a 7-8. osztályos lányok csapata is megszerezte a bajnoki címet. Az 5-6. osztályos fiúk ezüstéremmel zárták a diákolimpiát, míg a 7-8. osztályos fiúcsapat egy hajszállal csúszott le a dobogóról, így negyedik helyezett lett. Mindezen sikerek megalapozhatják azt, ami a szakedző vezetésével az iskola legfőbb célkitűzése: NBI-es férfi és női csapatot szeretnének kialakítani. Nagy büszkeség, hogy az elismerés egy elkötelezett székesfehérvári testnevelőhöz került, Fésüs Irénnek ezúton is szeretettel gratulálunk!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.