Ma Mózes névnap van.
2026. 05. 16., szombat
Székesfehérvár most: 13°C, borús égbolt

Minden önkormányzat működési többlettámogatást kap!

Az önkormányzatok és a kormány között zajlott sikeres tárgyalások eredményeként – egy most megjelent kormányrendelet értelmében – több tízmilliárd forintos kiegészítő működési forrást kapnak az önkormányzatok. Ez Székesfehérvár esetében 535 millió forintot jelent, jelentette be a hírt közösségi oldalán a város polgármestere. „A kormány több ágazatban, minden önkormányzat számára biztosítja azt a működési többlettámogatást, ami a január 1-től bevezetett béremelések fedezetéhez szükséges.” – írta dr. Cser-Palkovics András.

„Polgármester kollégáimmal közösen több tárgyalást is folytattunk a kormány képviselőivel az elmúlt időszakban, melynek egyik legfontosabb – nagyon sok embert, illetve az ország valamennyi önkormányzatát érintő – kérdésében most döntött is a kormány. Az erről szóló kormányrendelet pedig már meg is jelent a Magyar Közlönyben. A kormány több ágazatban, minden önkormányzat számára biztosítja azt a működési többlettámogatást, ami a január 1-től bevezetett béremelések (minimálbér, garantált bérminimum, önkormányzatokat érintő ágazati béremelések több szektorban) fedezetéhez szükséges. Ez Székesfehérvár esetében 535 millió forintot jelent. Persze önkormányzatról önkormányzatra eltérő, hogy mekkora forrás szükséges a megemelt bérek fedezéséhez, a lényeg, hogy ezt mindegyik magyar település megkapja, méretétől, lakosságszámától, polgármesterének pártállásától függetlenül. Összességében ez a kormányzati intézkedés több tízmilliárd forintos kiegészítő működési forráshoz juttatja az önkormányzati szektort. A kormány kiegészítő támogatást biztosított településüzemeltetésre is. Ez Székesfehérvárra vonatkozóan 28 millió forint kiegészítő támogatást jelent. Fontos hozzátenni, hogy a kulturális területen (színház, stb.) még korábban döntött a béremelés állami finanszírozásáról a kormány. Tisztelt Polgármester Hölgyek és Urak, kedves Kollégák! Most arra kérném Önöket, hogy ki-ki saját települése vonatkozásában tájékoztassa erről a kormányzati döntésről és a kiegészítő támogatás mértékéről az embereket. Így lenne tény- és sportszerű. Az én tapasztalatom az, hogy érdemes nem csak a vélt vagy valós kritikákról, hanem az elért pozitív eredményekről is tájékoztatni a közvéleményt. A mostani béremelések példája is mutatja, hogy ha az ember partnerként, felkészülten, korrekten tárgyal, akkor tudunk eredményt elérni. Bízom benne, hogy ez további területeken is sikerül majd. Köszönöm tehát a kormányzatnak a gyors döntéshozatalt, az önkormányzatoknak juttatott sok tízmilliárd forintos kiegészítő kompenzációt és minden olyan polgármester kollégámnak a közös fellépést, akik települési, és nem pártpolitikai érdekek mentén képviselik az önkormányzati világ érdekeit! Dr. Cser-Palkovics András
polgármester”

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.