Ma Bonifác névnap van.
2026. 05. 15., péntek
Székesfehérvár most: 12°C, borús égbolt

A Diáktanács adománygyűjtő programjában adakozott a Vörösmarty Általános Iskola

A Vörösmarty Általános Iskola is csatlakozott a Székesfehérvári Diáktanács adománygyűjtő programjához. Az Alba Bástya Család-és Gyermekjóléti Központ számára érkezett felajánlások révén mintegy 1200 rászoruló családnak lesz szebb a karácsony.

A novemberben, a város az összes, adományt gyűjtő és osztó szervezettel közösen hirdette meg azt az adománygyűjtő akciót, amihez a Székesfehérvári Diáktanács az elsők között csatlakozott. Jelenleg 8 iskola gyűjt adományokat, amiket majd az Alba Bástya központjába szállítanak. December 9-én a Vörösmarty Általános Iskola tartotta meg gyűjtését, a felajánlásokat Mészáros Attila alpolgármester vitte a központba, aki rendkívül büszke a városi összefogásra: „Egyrészt örülök, másrészt nagyon büszke vagyok, hiszen komoly összefogást sikerült városi szinten létrehoznunk. A szervezetekkel közösen mintegy 1200 családnak igyekszünk szebbé és boldogabbá tenni az ünnepeket, köszönöm minden résztvevő intézménynek, igazgatónak, szülőnek, tanárnak, pedagógusnak, és természetesen a fiataloknak, akik hozzájárultak a gyűjtéshez.” Mészáros Attila kér mindenkit, akinek van lehetősége tartós élelmiszert, édességet, tisztálkodási szereket, gyümölcsöt, játékot ajándékozni, az csatlakozzon a városi adománygyűjtéshez. Az adományokat nyitvatartási időben a Család- és Gyermekjóléti Központ (Irányi Dániel u. 4.), illetve a héten kihelyezett adománygyűjtő automaták várják december 16-ig.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.