Ma Szervác névnap van.
2026. 05. 13., szerda
Székesfehérvár most: 11°C, kevés felhő

Weöres 110 – folytatódik a Kultúrfeszt a Szent István Király Múzeumban

A tavaly megvalósult Hamvas Béla 125 év programsorozat után az Értékmentők idén is a magyar irodalom egyik kiemelkedő alakjának, Weöres Sándornak az életművét mutatja be. A belépés díjtalan, a szervezők mindenkit szeretettel várnak!

A Hamvas Béla 125 év programsorozat sikerén felbuzdulva idén Weöres Sándor életművét dolgozza fel az Értékmentők csapata. A két költő pályája kapcsolódik egymáshoz, hiszen Hamvas Béla több helyen is mestereként hivatkozik a 110 éve született Weöres Sándorra. A Weöres 110 programsorozat keretében a költő életútjával a fontosabb művein keresztül ismerkedhetnek meg az érdeklődők Weiner Sennyey Tibor, József Attila-díjas költő, író tolmácsolásában, aki a Weöres Sándor kozmikus költészete és titkos világai című kötetet is jegyzi. A Weöres 110 május 24-én, szerdán 18.30 órakor kerül megrendezésre a Szent István Király Múzeum Rendház épületének dísztermében. Az eseményen való részvétel ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött, melyet ide kattintva tehetnek meg.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.