Ma Bonifác névnap van.
2026. 05. 14., csütörtök
Székesfehérvár most: 8°C, tiszta égbolt

A Kodály suli és a Gyöngyvirág ovi is számít a szavazatunkra – zöld célokat segít az E.ON pályázata

A bolygónkért aktívan tenni akaró iskolai vagy óvodai közösségek versengenek az E.ON pályázatán. Székesfehérvárról két projekt került a 29 jelölt közé: a Gyöngyvirág Óvoda madárbarát mintakertet valósítana meg, a Kodály Zoltán Gimnázium pedig a természettudományi tantárgy élményszerű oktatását segítené eszközökkel, vendégelőadókkal. A jelölteknek most a közönség segíthet, az E.ON Facebook oldalán a legtöbb lájkot szerző óvodai vagy iskolai pályázat automatikusan bekerül a Föld bajnokai program nyertesei közé és támogatást kap fenntarthatósági programja megvalósításához. Szavazni június 26-án 11 óráig lehet, a sorsolás és az eredményhirdetés június 26-án délután lesz.

Madárbarát tanösvény és élményszerű természettudomány oktatás verseng Székesfehérvárról az E.ON Föld bajnokai pályázatán. A 29 jelölt közül a legtöbb lájkot szerző óvodai vagy iskolai pályázat automatikusan bekerül a program nyertesei közé és támogatást kap fenntarthatósági programja megvalósításához. A Gyöngyvirág Óvoda pályázatának célja egy madárbarát mintakert tanösvény létrehozása (játszó-kutatóhelyek kialakítása, tájékoztató táblák elhelyezése, madárvédelmi eszközök, szakmai előadások). Emellett sokszínű tevékenységeket terveznek, aminek megvalósításába a szülőkön kívül intézményeket, civil szervezeteket is bevonnak, és eredményeiket szélesebb körben mutatják majd be (óvodapedagógus hallgatók, társintézmények). A Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI pályázatának célja az újonnan bevezetett természettudomány tantárgy élményszerű, projekteken és tudományos gondolkodásmódon alapuló módszertanának fejlesztése, valamint az ehhez szükséges eszközpark fejlesztése. A projekt sokszínű és a formális oktatás mellett vendégelőadók meghívása, terepi programok, mérések, megfigyelés, üzemi látogatás is szerepel a tevékenységek között. Szavazni június 26-án 11 óráig lehet az E.ON Facebook oldalán, a sorsolás és az eredményhirdetés június 26-án délután lesz.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.