Ma Ábel, Gergely, Vazul névnap van.
2026. 01. 02., péntek
Székesfehérvár most: 0°C, borús égbolt

Nyugdíjasok tették széppé idén is a Bory teret az Öreghegyen

Hétfőn délelőtt az Öreghegyi Nyugdíjas Klub szervezett önkéntesmunkát a Bory tér környékére. Az összetartó, városrészét szerető csoport tagjai bokrokat metszettek, gazt szedtek, gereblyéztek és sok szemetet gyűjtöttek össze a környéken.



A nyugdíjas klub tagjai rendszeresen végzik ezt az önkéntes munkát, hogy hozzájáruljanak a közvetlen környezetük rendezéséhez és a város értékeinek megőrzéséhez. A környezetszépítő akció keretében most a Bory teret tették rendbe, de a nyugdíjas klub a Máriavölgyben a Mária-szobor környékén is rendszeresen kertészkedik és gazol.

A városrész önkormányzati képviselője, Östör Annamária minden évben támogatja a kezdeményezést, és – mint mondta – az öreghegyi közösség valóban összetartó, nagyon gondos. Kiss Lászlóné Kati, az Öreghegyi Nyugdíjas Klub elnöke kiemelte, hogy már több éve kijönnek a Bory-vár előtti térre, hogy szebbé tegyék a környezetet. Nagyon sokan járnak az Öreghegyre, így fontosnak érzik, hogy az idelátogató turistákat szép környezet fogadja a Bory téren és a Mária-szobornál is.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.