Ma István, János névnap van.
2025. 12. 26., péntek
Székesfehérvár most: 3°C, szórványos felhőzet

Advent a kastélyban: Adventi programsorozat a Halász-kastélyban

Az ünnepi díszbe öltöztetett Halász-kastélyban és udvarán az adventi időszakban gyertyagyújtással, karácsonyi dallamokkal és irodalommal várják az ünnepre készülődőket.

2024. december 1. vasárnap, 15 óra

ADVENTI, MESÉS FÜLEMÜLE
mesés kastélykoncert gyerekeknek

Advent első vasárnapján mesés FÜLEmüle kastélykoncert, valamint a Mesék a Velencei-tóról című kötet játékos bemutatója várja az érdeklődőket.
Hogyan született a Velencei-tó? Kik lakták, mielőtt az óriások használták szikláit dobókockának? Miként gyakorlatoztak a huszárok a tó kiszáradt medrében? Ki Velencei Vendel?
A Velencei-tó varázslatos világába, jelenébe és múltjába röpít kicsit és nagyot ez a gazdag mesekönyv,
amelyet forgatva nem csak a fenti kérdésekre kapnak választ, de sokat megtudhatnak, és még többet elképzelhetnek e festői vidék titkairól, természeti kincseiről, képzelt és valóságos lakóiról.
Induljunk együtt képzeletbeli kalandozásra ezen a szép, adventi délutánon!
Az élménydús utazást még különlegesebbé teszik a felcsendülő dallamok, a közös éneklés, muzsikálás öröme.
Közreműködik:
Zemlényi Eszter énekművész, Bartek Zsolt és zenésztársai, valamint Rodics Eszter kastélyigazgató
A KönyvVilág: könyvbemutató-est sorozat a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola szervezésében szakmai program
megvalósítását 2024. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.
2024. december 8. vasárnap, 15 óra

HARMATOZZATOK, ÉGI MAGASOK!
A Vox Mirabilis Kamarakórus adventi koncertje

Advent második vasárnapján Magyarország egyik legaktívabb és legelismertebb kórusa tér vissza a Halász-kastélyba, hogy csodálatos, lélekemelő koncerttel ajándékozza meg a közönséget. A Vox Mirabilis Kamarakórus karnagyukkal, „motorjukkal” Zemlényi Katicával az élen, összetartó, fizikálisan kemény teherbírású, mentálisan erős közösség, ahol együtt valósul meg a művészeti és a lelki élmény, így a kórustagoknak és a kórusvezetőnek szoros közösségi kapcsolata van egymással. Szolgálat-szeretet-egyetértés – ez új dimenziót és még nagyobb értéket ad a koncerteknek.
Az adventi délutánt a Radnóti-díjas versmondó, Gyulai Zsuzsanna ünnepi témájú felolvasásai teszik még különlegesebbé.
2024. december 15. vasárnap, 15 óra
ANGYAL SZÁLLT A FÖLDRE…
Bodrogi Éva, Szokolay Dongó Balázs és Kónya István adventi koncertje

Az Advent harmadik vasárnapján felcsendülő, ünnepre hangoló koncert során 17-18. századi magyar Jézus-váró,
Mária-dicsőítő dallamok, olasz, német barokk adventi muzsikák, hangszeres zenék kerülnek harmóniába a népi hagyománnyal,
Szokolay Dongó Balázs Prima-, és Artisjus -díjas nemzetközi hírű népi fúvós művész hangszereiből előcsalt dallamaival.
Közreműködik:
Szokolay Dongó Balázs – népi furulyák, duda, szaxofon
Bodrogi Éva – ének
és Kónya István – lant

Belépődíj: 1500 Ft
Regisztrálni az info@halaszkastely.hu e-mail címen lehetséges.
ADVENTI VÁSÁR – DECEMBER 1., 8. és 15.
Hogy teljes legyen a program, a Halász-kastély melletti parkoló területén felállított rendezvénysátorban és környezetében mindhárom adventi vasárnap kézműves vásárral, valamint finom ételekkel és italokkal várják az érkezőket a szervező Nyéki Sörmanufaktúra és a Kastélykert Étterem: kézműves csodák, a legkülönlegesebb ajándékok, finom házi sütemények, kézműves gyertyák, szép kerámiák, egyedi bőrdíszművek és sok más remekmű várja az ünnepre készülődőket 10 és 18 óra között.

Hangolódjunk együtt az év legszebb ünnepére!
Várjuk szeretettel!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.