Október utolsó vasárnapján ismét benépesül a Bartók Béla tér, hiszen hatodik alkalommal rendezik meg Székesfehérváron a Fehérvári Töklámpás Fesztivált.
A szervezők október 26-án, vasárnap 17 órától várják a résztvevőket a könyvtár előtti térre, ahol a töklámpások fénye és az őszi hangulat varázsol majd különleges atmoszférát.
Az ingyenes rendezvényre bárki érkezhet, akár faragott töklámpással, akár anélkül, ám a szervezők remélik, hogy minél többen hozzák el saját alkotásukat, hiszen így lesz igazán látványos a közös este.
A lámpásokat a könyvtár előtti lépcsősorra vagy a térkövezett részre lehet majd elhelyezni, hogy mindenki megcsodálhassa a különleges mintákat és ötletes faragásokat.
A fesztivál célja a közös szórakozás, a találkozás és az alkotásokban való gyönyörködés.
A 19 óráig tartó esemény során a látogatók körbejárhatják a térre kihelyezett lámpásokat, fotózhatnak, beszélgethetnek, és átadhatják magukat az őszi est meghitt hangulatának.
A szervezők arra is biztatnak mindenkit, hogy bátran öltsenek halloweeni jelmezt, hiszen a különleges öltözékek tovább fokozzák majd az ünnepi hangulatot.
További részletek és információk az esemény Facebook-oldalán találhatók: https://www.facebook.com/events/1615608289422758