Ma Ambrus névnap van.
2025. 12. 07., vasárnap
Székesfehérvár most: 6°C, borús égbolt

Boér Gábor távozik a Videoton FC Fehérvár éléről

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Videoton FC Fehérvár vezetőedzőjével, Boér Gáborral – jelentette be hétfőn a klub hivatalos honlapján.

A 42 éves szakember 2025 júniusa óta irányította a fehérvári együttest, amelyet nehéz helyzetben vett át a nyáron, egy újjáalakuló csapat élén. Boér 14 tétmérkőzésen ült a Vidi kispadján, ez idő alatt a bajnokságban 12 találkozón 3 győzelmet, 4 döntetlent és 5 vereséget ért el, míg a MOL Magyar Kupában két győzelmet könyvelhetett el a csapat.

A klub döntését a vasárnapi, BVSC elleni hazai vereséget követően hozták meg. A vezetőség az elmúlt hetek gyengébb eredményeit és a mutatott játékot látva úgy ítélte meg, hogy a csapatnak új impulzusokra van szüksége a sikeresebb folytatás érdekében.

Boérrel együtt távozik asszisztensedzője, Makra Zsolt is. Boér Gábor a búcsúzáskor megköszönte a klub vezetésének és a stáb tagjainak a közös munkát, valamint a szurkolók támogatását. Elmondta, megtiszteltetésnek tartotta, hogy egy ilyen nagy múltú, presztízsű klubnál dolgozhatott.

„Sajnálom, hogy az a fajta eredményesség, ami a csapatban benne van, nem tudott kijönni. További sok sikert kívánok a klubnak, és remélem, visszatalál oda, ahol a helye van a magyar labdarúgás térképén” – fogalmazott a távozó tréner.

A Videoton FC Fehérvár közleményében megköszönte Boér Gábor és Makra Zsolt munkáját, és sok sikert kívánt nekik edzői pályafutásuk további szakaszához.

A klub hamarosan bejelenti, ki veszi át ideiglenesen vagy véglegesen a csapat irányítását.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.