Ma Erzsébet névnap van.
2026. 05. 18., hétfő
Székesfehérvár most: 19°C, erős felhőzet

„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő”

A Nemzeti Emlékhelynél és a Hermann László Zeneiskola nagytermében szólt a zene, szállt a dallam. A zene világnapján a város diákjai idén is megörvendeztették a hallgatóságot előadásaikkal.

Széles repertoárral: klasszikus zenével, népdallal és tánccal örvendeztették meg a járókelőket és a hallgatóságot a fehérvári diákok pénteken Székesfehérvár Belvárosában. Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét a zene világnapja rangjára. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését. A világhírű hegedűművész az alábbi szavakkal indította útjára kezdeményezését: „Örülnék, ha nemcsak koncerteken, rádióműsorokban szólalnának meg régi és főként mai művek, hanem spontán megnyilvánulásként utcákon és tereken is muzsikálnának énekesek, kórusok, jazz-zenészek és a komolyzene legjelentősebb előadói.” A Munkácsy Mihály Általános Iskola diákjai délelőtt a Nemzeti Emlékhelynél énekeltek és táncoltak. Bemutatójukat a járókelők tapssal köszönték meg. Őket a Pipó-toronynál a hermannos diákok követték volna, ám a bizonytalan időjárás miatt a Városház tér helyett a zeneiskola nagytermében tartották meg előadásukat déltől. A Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói közül olyan sokan jelentkeztek kész produkciókkal, hogy egy közel kétórás műsor kerekedett belőle. Az alapfokú képzésben résztvevők, vagyis a zeneiskolások és a művészeti szakgimnazisták egymást követték a „színpadon”. A színvonalas produkciókban komolyzenei darabok és népdalok csendültek fel.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.