Ma Eszter névnap van.
2026. 05. 24., vasárnap
Székesfehérvár most: 26°C, szórványos felhőzet

Adományozásra buzdítják az „élelmiszerhalmozókat”

A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet sok háztartásban az élelmiszertartalékok felhalmozásával is járt. A járványügyi intézkedések enyhítésével együtt most itt az ideje átnézni ezeket a tartalékokat, hogy lehetőleg semmi ne menjen veszendőbe. A programhoz átvevőpontként az idén 25 éves SZÉNA Egyesület is csatlakozott.

A Nébih és az Élelmiszerbank arra buzdít mindenkit, aki úgy látja, hogy van olyan tartós élelmiszer az otthonában, amit a lejárati idejéig már nem fogyaszt el, gondoljon azokra, akik segítségre szorulnak. A program részeként a Nébih és az Élelmiszerbank országszerte több átvételi pontot is „nyitott”. A gyűjtés során csak olyan élelmiszer adható le, amely legális kereskedelemben vásárolt (nem házi készítésű), eredeti bolti csomagolásában van és a csomagolás sértetlen, tartós, vagyis minőségmegőrzési idővel rendelkezik. Továbbá figyelni kell arra is, amikor átadják, hogy a minőségmegőrzési idejéből még legalább 1 hét hátravan, van rajta magyar nyelvű felirat és nincs rajta szemmel látható szennyezés. Nem lehet fagyasztott vagy hűtést igénylő, hiszen az összegyűjtött tartós élelmiszereket rászoruló családokhoz juttatják majd el. Az adományozók nevét és lakcímét az adomány átvételekor rögzítik, ezzel biztosítva a felajánlott élelmiszerek esetében a nyomon követhetőség elvét. Továbbá a megadott címre egy emléklapot küldenek az adományozási program végén. Székesfehérváron a SZÉNA Egyesületnél, a Bőrgyár u. 2. szám alatt június 16-ig, keddig adhatóak le az adományok, hétköznapokon 8-12 óráig.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.