Ma Elek névnap van.
2026. 05. 28., csütörtök
Székesfehérvár most: 16°C, tiszta égbolt

Aggtelek-Felvidék-Erdély- Lublin- Vox Mirabilis koncertturnék

Mozgalmas hónapon van túl a Vox Mirabilis Kamarakórus – egy hónap alatt 4 koncertturnén jártak, 4580 km-t utaztak, közben még 3 alkalommal Székesfehérváron is koncerteztek.

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE Június elején az Aggteleki Cseppkőbarlangban adtak koncertet, amely azért is kiemelkedő, mert a Baradla-barlang Hangverseny-termében évente csupán 3-4 alkalommal van hangverseny, különleges dolog, ide bekerülni. Az akusztika egyedülálló, a cseppköveken zengő harmóniák olyan különleges élményt nyújtanak, amit egyetlen koncertteremben sem hallhat az ember, így a közönség és a kórustagok egyaránt magas zenei élményben részesültek. Pünkösdkor Felvidéken, a Nemzetközi Pünkösdi Kórusfesztivál díszvendégeként énekelt a fehérvári kórus Ipolyságon, ahol magyar anyanyelvű kórusok találkoztak és barátkoztak, erősítették a határon túli magyarok összetartozását. A közös éneklés, a magyar nyelvű kórusművek még közelebb hozták az énekeseket, szoros barátságok alakultak, ősszel már Székesfehérváron is hallhatjuk az ipolysági kórust. „Kultúránkon és értékeinken keresztül kell összefogni a nemzetet, bárhol is vannak határok, ezt mi szolgálatnak tekintjük. ” -vallja a Vox Mirabilis Kamarakórus. Június végén utaztak Erdélybe, ahol öt nap alatt 4 koncertet adtak, énekeltek ünnepi szentmiséken is, és a székesfehérvári Honvéd Gyalogezred elesett katonáira emlékeztek egy ünnepi összeállítással a Gac oldalon. Az egyik legnagyobb élmény a Csíksomlyói kegytemplomban adott koncert volt, amit az ottani magyarok megkönnyeztek -várják vissza a kórust. A koncertturnék sorozata egy lengyelországi, rendkívül megtisztelő fellépéssel ért véget. Lublinban, több, mint 800 énekes közreműködésével rendezték meg a „Pueri Cantores” Nemzetközi Egyházzenei Fesztivált, ahol 2 magyar kórus képviselte Magyarországot: a Veszprémi Padányi Schola Vegyeskara és a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Pueri Cantores Kórusmozgalom több évtizedes múltra tekint vissza, a szervezet a világon mindenhol jelen van, céljuk: imádkozni és énekelni a világ békéjéért, egységéért. A fehérvári kórus nagy sikerű önálló koncertet is adott a rendezvényen. „A Vox Mirabilis Kamarakórus összetartó, fizikálisan kemény teherbírású, mentálisan erős közösség, ahol együtt valósul meg a művészeti és a lelki élmény. Isten dicsőségére és hallgatóságunk örömére énekelünk. Szolgálat-szeretet-egyetértés – ez így egy új dimenziót és még nagyobb értéket ad a koncerteknek.”- nyilatkozta Zemlényi Katica, a kórus vezetője.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.