Ma Mózes névnap van.
2026. 05. 16., szombat
Székesfehérvár most: 13°C, heves intenzitású eső

Csalók gyűjtenek pénzt a Gyermekszemészeti osztálynak

Csalók gyűjtenek támogatást a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Gyermekszemészeti Osztálya számára. Maga az intézmény figyelmeztetett arra, hogy az ismeretlen tettesek igyekeztek pénzt kicsalni több embertől is egy speciális eszköz megvásárlására. A kórház óvatosságra int, és azt kéri, hogy aki már adományozott, forduljon a rendőrséghez.

A kórház tájékoztatása szerint ismeretlen személyek az elmúlt napokban több embert véletlenszerűen – jellemzően telefonon – felkerestek, hogy a Gyermekszemészeti osztálynak szerveznek gyűjtést egy speciális eszköz megvásárlására. Felajánlják, hogy futárt küldenek a minimum háromezer forint összegű támogatásért, melyről bizonylatot is kiállítanak, így az alkalmas az adóalap csökkentésére is. A kórház vezetősége megerősítette, hogy nem kezdeményezett és nem szervez gyűjtést, így kéri a lakosok kellő körültekintését. Kérik továbbá, hogy aki e tárgyban már adományozott, vagy a továbbiakban felkeresik a csalók, az forduljon a rendőrséghez.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.