Megkezdődött Velencén az immár hagyományos Angyal Kerestetik jótékonysági ajándékozási akció. A Velencei és Velencei-tó Környéki Nagycsaládosokért és Rászoruló Családokért Alapítvány kezdeményezésére, a helyi TDM egyesület segítségével egy táblára 100 gyermek – 5000 Ft-ot nem meghaladó – kívánságát írták fel. A Korzón található Tourinform irodában erről bárki önkéntes alapon levehet egy vagy akár több kívánságot is, amit beszerez, megvásárol és jótékony „angyalkaként” átad majd az akció záró ceremóniáján, december 17-én 11 órakor, ugyancsak a Velence korzón.
Az elmúlt két évhez képest akad egy újdonság is; a legrászorultabb családoknak és gyermekeiknek bónusz ajándékkal is kedveskedne az ötletgazda alapítvány vezetője.
– Idén támadt egy olyan gondolatunk, hogy a leginkább rászorultabb családok közül nyolcat kiválasztva másképp is próbálunk segíteni. 8 cédulát készítettünk a számukra amin az egyik ismert szupermarket ajándékutalványát jelöltünk meg kívánságként, amelyen ételt lehet venni. Amekkora összeget kap a család ajándékba, azt mi megduplázzuk a számukra, tehát 5000-es utalvány esetén 10 000 lesz a végleges összeg! Mi vásárolunk be a családnak, ezzel is biztosítva, hogy ténylegesen étel kerüljön az asztalukra. – emelte ki a lényeget Fekete Zsuzsa.