Ma Paszkál névnap van.
2026. 05. 17., vasárnap
Székesfehérvár most: 11°C, borús égbolt

Fiatal drámaírók estje az Igézőben

Kortárs drámák felolvasó estjére várják az érdeklődőket február 23-án, pénteken 18 órától. Az Igézőben Bereczk Imola, Kozma Szabolcs és Nagy Tímea drámái hangzanak el, amelyek az Okuláré Projekt kiírására születtek. A felolvasásokat beszélgetés követi, ahol a közönség visszajelzéseket adhat a szerzőknek, majd pedig szavazással dönthetnek az este győzteséről.


Az Okuláré projekt egy nemzetközi felolvasószínházi sorozat, amelynek keretében kéthavonta 3-3 egyfelvonásos drámát olvasnak fel, amelyek egy megadott hívószóra íródtak. A péntek este hívó szava a #KÖZ! A február 23-án, pénteken 18 órakor az Igézőben kezdődő esten három, egyenként negyedórás egyfelvonásos szöveg hangzik el felolvasószínházi előadás formájában. Bereczk Imola: Pályán maradni; Kozma Szabolcs: G+M+B és Nagy Tímea: Farkasszem című művét a nézők, a szerzők, az előadók és a szervezők közösen dolgozzák fel. Az este folyamán lehetőség lesz szavazni is a kedvenc szövegekre, ugyanis minden előadást egy közönségszavazással zárnak! Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.