Ma Zsófia névnap van.
2026. 05. 15., péntek
Székesfehérvár most: 13°C, borús égbolt

Március 29-én kezdődik a tavaszi rágcsálóirtás a főbb vízfolyások mellett

A város területén lévő főbb vízfolyások és csapadékvíz-elvezető árkok mellett rágcsálóirtást végeznek 2022. március 29-től. A figyelmeztető felirattal ellátott dobozokban kihelyezett irtószer véralvadásgátló hatóanyagot tartalmaz, mely lenyelve és gyomron keresztül felszívódva emberre és állatra egyaránt veszélyes lehet. Az irtószeres dobozokat 2022. április 30-ig összeszedik.

A figyelmeztető felirattal ellátott dobozokban kihelyezett irtószer véralvadásgátló hatóanyagot tartalmaz, mely lenyelve és gyomron keresztül felszívódva emberre és állatra egyaránt veszélyes lehet. A méreg ellenszere a Konkion injekció (K1 vitamin), beadását kizárólag orvos végezheti.

Az irtószert 2022. március 29-től a Székesfehérvár területén lévő nyílt vízfolyásoknál folyamatosan kerül helyezik ki, majd az irtószeres dobozokat 2022. április 30-ig összeszedik.

Felhívják a figyelmet, hogy a rágcsálóirtás sikere és saját egészségvédelmük érdekében a kihelyezett irtószeres dobozokat ne érintsék, és a vízfolyások mellett kutyasétáltatáskor is legyenek körültekintőek!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.