Ma Gergely névnap van.
2026. 05. 09., szombat
Székesfehérvár most: 14°C, szórványos felhőzet

Nem lehet átadni a szezonra a gárdonyi állomáshoz tartozó aluljárót

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában épülő Tárnok – Székesfehérvár vasútvonal korszerűsítésének részeként a gárdonyi aluljáró műszaki átadása megkezdődött, azonban a megépített aluljárónak minden hatósági engedélyt meg kell kapnia a forgalomba helyezéshez. Utóbbinak feltétele, hogy a műszaki átadás átvétel lezáruljon, amelynek időpontja július 29. Ezután a hatóságoknak 30 napjuk van kiadni a hivatkozott engedélyeket.

A NIF az utazók szíves türelmét kéri még az aluljáró megnyitásáig. Kérik továbbá az oda látogatókat és a vasúttal utazó utasokat, hogy a balesetek elkerülése érdekében addig is a részükre kijelölt és fenntartott átjárókat vegyék igénybe a vasút megközelítésére és elhagyására. A gyorsvonatok ezen a pályaszakaszon (Kápolnásnyék-Dinnyés) 120 km/h sebességgel haladnak, ezért a vágányokon át az állomásra bejárni tilos és életveszélyes!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.