Századik születésnapját ünnepelte Annus néni – a hosszú élet titkát is elárulta!

Friss értesüléseink szerint a napokban igazi jubileumi ünnepség zajlott Székesfehérváron: szeptember 6-án Nagy Pálné, közismert nevén Annus néni betöltötte a 100. életévét.

A család és a város képviselői együtt köszöntötték a mosolygós szépkorút, aki nemcsak élettörténetével, hanem derűs hozzáállásával is mindenkit lenyűgözött. Az aranyszínű lufikkal és virágokkal feldíszített otthonában igazi múltidéző pillanatoknak lehettek tanúi a vendégek.

Annus néni életútja egy évszázad történelmét sűríti magába: megélt háborút, forradalmat, családi tragédiákat és boldog időszakokat egyaránt. Dolgozott cselédként, majd a Tisza Cipőgyár kertészeti részlegén, két gyermek édesanyja lett, később pedig unokái és dédunokái számára is szeretetteljes támaszt nyújtott.

A megható ünnepségen elmondta: hosszú életének titka a szerető család és a hit. Mindennap imádkozik, nemcsak reggel és este, hanem napközben is, miközben teszi a dolgát. Hálás minden percért, és örömmel mesél a gyerekeknek, dédunokáinak a régi időkről.

A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Östör Annamária önkormányzati képviselő ajándékcsomaggal és a miniszterelnök által aláírt emléklappal köszöntötte a százéves szépkorút.

Fehérvári Hírek