Ma Zsófia névnap van.
2026. 05. 15., péntek
Székesfehérvár most: 10°C, borús égbolt

Szombaton délelőtt nyílik a 20. Betlehemi Szép Csillag kiállítás

Huszadik alkalommal hirdették meg idén a Betlehemi Szép Csillag pályázatot, melynek legszebb alkotásaiból hagyományosan kiállítás nyílik az adventi készülődés jegyében. Az idei tárlatot 2022. november 26-án, szombaton 11.00 órakor nyitják meg a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

A pályázat népszerűsége évről-évre töretlen. Idén is természetes anyagokból, kizárólag kézműves kivitelezéssel készült alkotásokkal pályázhattak a hivatásos, illetve amatőr kézművesek vagy csoportok, az alkotók közel 70 betlehemet küldtek be.

A kiállításon a zsűri által legszebbnek és legkreatívabbnak ítélt munkákat mutatják be. A szombati megnyitón köszöntőt mond Spányi Antal megyés püspök, a tárlatot Radetzky Jenőné és Varga Magdolna nyitják meg.

A kiállítás december 20-ig látogatható.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.