Ma Fruzsina, Álmos névnap van.
2026. 01. 01., csütörtök
Székesfehérvár most: 3°C, borús égbolt

Szombaton rendezik a Szent István Városa V. Nemzetközi Kórustalálkozót

Május 11-én, szombaton 16.00 órakor a Zeneiskola dísztermében rendezik a Szent István Városa kórustalálkozót. A helyi kórusokon kívül Budakalászról, az Ipolyságból és Siófokról is érkeznek fellépők. Az ingyenes hangversenyre szeretettel várnak mindenkit a közönség soraiba.

Idén 5. alkalommal rendezik meg a Szent István Városa Nemzetközi Kórustalálkozót és Minősítő Hangversenyt. Az idei kórustalálkozót kibővítették a minősülési lehetőséggel is, így a kórusok szakmai zsűri előtt mutathatják be tudásukat. A koncerten a kórusmuzsika gyöngyszemei szólalnak meg, majd a végén Kodály Zoltán Ének Szent István királyhoz című kórusművét adja elő az összes kar, körülbelül 200 énekessel. A verseny házigazdája idén is a Vox Mirabilis Kamarakórus. A hangversenyen köszöntőt mond Lehrner Zsolt alpolgármester. A rendezvényen résztvevő kórusok: Alba Regia Vegyeskar – Székesfehérvár Kneifel Imre
Primavera Kórus – Székesfehérvár – Burján Orsolya
Siófoki Férfi Dalkör Egylet – Siófok – Lovrek Károly
Ciszter Vegyeskar – Székesfehérvár – Radics Éva
Méhes Imre Kórus – Budakalász – Orosz Erzsébet
Music Aurea Kórus – Ipolyság – Béres Gábor
Vox Mirabilis Kamarakórus – Székesfehérvár – Zemlényi Katica A május 11-én, szombaton 16.00 órakor a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola dísztermében megrendezésre kerülő hangversenyre ingyenes a belépés, a szervezők mindenkit szeretettel várnak!

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.