Ma Viola névnap van.
2025. 12. 19., péntek
Székesfehérvár most: 5°C, borús égbolt

Történelem sci-fiben és fantasyben

Mi köze a Star Wars epizódjainak, a Trónok harcának vagy éppen a Gyűrűk Urának a valós történelemhez? Lengyel Ádám történész ezekről az összefüggésekről is lerántja a leplet június 19-én a Királykúti Társalgó újabb beszélgetésén.

Milyen történelmi események és szimbólumok bújnak meg a legismertebb sci-fi és fantasy történetek mögött? Hogyan építkezik a Star Wars, a Gyűrűk Ura, a Trónok harca vagy éppen a Warhammer 40k valós történelmi alapokból? A Királykúti Társalgóban ezt a témát járja körbe Lengyel Ádám történész a június 19-én, csütörtökön 18 órakor a Királykút Emlékházban. A tudománykommunikátor, az Újkor.hu rovatszerkesztője – aki hadügyi és hadtörténeti témákban publikál, valamint podcastet is vezet – előadásában bemutatja, hogyan és milyen módon jelennek meg valós történelmi utalások ezekben a fiktív világokban – akár szimbolikáról, akár konkrét eseményekről van szó. Az est szervezői várják mindazokat, akiket érdekel, milyen történelmi igazságok és összefüggések rejlenek a modern mítoszok mögött. Elővételben a www.fehervariprogram.hu/jegy oldalon, személyesen pedig az előadás előtt, a helyszínen lehet belépőt váltani (amennyiben elővételben nem kel el minden jegy): a teljes árú 1 100 Ft, a diák- és nyugdíjasjegy pedig 900 Ft. A kedvezmények igénybevételéhez nyugdíjas-, illetve diákigazolvány felmutatása szükséges.

Fehérvári Hírek

Fontosnak tartjuk az adatvédelmet

Weboldalunk sütiket használ, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa. Ezek segítenek megjegyezni a beállításokat és gördülékenyebbé tenni a visszatérést. Az „Összes elfogadása” gombra kattintva hozzájárul valamennyi süti használatához.